امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۵:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نظام بانکی کنونی نمی‌تواند از بخش مولد اقتصاد حمایت کند/ ۱۱ نشست کمیسیون اقتصادی برای رسیدگی به قانون بانکداری اسلامی در مشهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام بانکی کشور در معرض آسیب جدی است، عنوان کرد: نظام بانکی کنونی نمی‌تواند وظایف خود را انجام داده و از بخش مولد اقتصاد حمایت کند.

به گزارش رودسریها به نقل از فارس حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی عصر امروز در حاشیه نشست «کمیته پول، بانک و بازار سرمایه» کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مشهد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود چهار سال است در کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیر طرحی هستیم که وظیفه اش اصلاح نظام بانکی کشور است.

وی با بیان اینکه نظام بانکی کشور از جهات مختلف در معرض آسیب قرار دارد و‌ باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، افزود: رهبر معظم انقلاب مکرر در این زمینه اظهار نگرانی می کنند و نسبت به شرعی بودن عملیات‌های بانکی انتقادهای به جایی دارند.

حسین‌زاده بحرینی اضافه کرد: نظام بانکی وظیفه اش را به خوبی انجام نمی دهد و نمی تواند حمایت لازم را از بخش مولد اقتصاد داشته باشد. ما حدود چهار سال است در مجلس طرحی را آماده کرده ایم.

وی در همین زمینه افزود: این طرح در مجلس نهم بنا به دلایلی به نتیجه نرسید و در مجلس دهم مجددا با امضای ۲۲۵ نماینده، کلیاتش تصویب شد و در شورای پول و سرمایه جزئیاتش مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم مشهد و کلات اضافه کرد: ما در تهران جلسات متعددی داشتیم اما به دلیل حجم زیاد و مباحث بسیار جدی که وجود دارد کار به کندی پیش می رود لذا تصمیم بر این شد که در یک جلسه با حضور بانک مرکزی و کمیته پول و سرمایه، کار را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

وی افزود: بر این اساس به مدت چهار روز ۱۱ نشست را به صورت متمرکز پیش می‌بریم، البته باز به دلیل حساسیت همه کار را در این جلسات نمی توانیم به اتمام برسانیم.

حسین‌زاده بحرینی با اشاره به اینکه هدف این جلسه تسریع در رسیدگی به قانون بانکداری اسلامی است، گفت: نمایندگان دستگاه های مختلف اعم از بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، وزارت اطلاعات و اعضای کمیته پول، بانک و سرمایه بازار و رئیس کمیسیون اقتصادی در این جلسه حضور یافته اند و امیدواریم در این نشست ها کار را به جای خوبی رسانده و به تصویب نهایی نزدیک شویم.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.