امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۸:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در گفتگو با رودسریها مطرح شد؛

شخصیت شهید علی انصاری از زبان همسرش / همسرم یک سپاهی بود

در حاشیه برگزاری مراسم سی و ششمین سالروز شهادت شهید انصاری با حمیده دانش کاظمی همسر ایشان به گفتگو نشستیم.

حمیده دانش کاظمی همسر شهید علی انصاری در گفتگو با خبرنگار رودسریها به شخصیت شهدا اشاره کرد و گفت: شهدا این باور را داشتند که مهمان خدا خواهند بود و اگر گاها در مورد شهدایی همچون علی انصاری صحبت می شود احساس می کنیم غلو شده درصورتی که ایشان انسانی متدین و متقی بودند.

 

وی با اشاره به خاطره ای ازاولین سال عید مشترک خود و شهید انصاری ، اظهار داشت : اندک پولی داشت که می گفت: با خدا عهد بسته ام که هرکسی درمانده باشد کمک کنم تا خانواده ام درمانده نگردد و این کمک رسانی به افراد محتاج جامعه در همه ایام سال بود .

 

همسر تنها استاندار شهید ایران ادامه داد: ایشان در بعد سیاسی به گونه ای بود که اگر افکارش با فردی همسان نبود، شوخی با وی نداشت که آن زمان آقای بنی صدر که رئیس جمهور بود درباره ایشان گفت : من از دست ایشان(شهید انصاری) ذله شده ام.

 

دانش کاظمی به تماس صدا وسیما در همان روز شهادت شهید انصاری اشاره کرد و گفت: از طرف صدا و سیمای گیلان با بنده تماس گرفتند و شهادت ایشان را تبریک و تسلیت گفتند، تبریک شان را پذیرفتم چون شهادت لیاقت می خواهد و شهید انصاری این لیاقت را داشت ولی تسلیت را نمی پذیرم چرا که برخی فکر می کنند ایشان از ما گرفته شده است و این یک روی سکه است روی دیگر سکه این است که ارزشمند می باشد و آن اینکه ما شهید دادیم و این منافقین و تروریست ها از ما بهترین ها را گرفته اند و ما ساکت بودیم که امروز آنها یاران را به کشور تروریستی خطاب می کنند.

 

 

وی با اشاره به اینکه استان گیلان سومین استان شهیدپرور است ، اذعان کرد: روی دوم سکه را ندیدیم که فریاد بزنیم تروریست ها با ما چه کردند، شهدا از خود گذشتند تا این انقلاب حفظ شود و پایه های انقلاب مستحکم گردد و حال بر ما فرض است که به باقی مطالبش برسیم.

 

همسر تنها استاندار شهید ایران در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص سپاه پاسداران به جمله تاریخی امام راحل اشاره کرد و گفت: “اگر سپاه نبود  کشور هم نبود” ، گوشه اولین سنگ مزار شهید انصاری منقش به آرم سپاه بود و الان هم هست و تصمیم دارم در سنگ جدید مزار ایشان آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش ببندد چرا که همسرم یک سپاهی بود و این عمق مسئله است.

 

دانش کاظمی در پایان از شهروندان و مسئولینی که در مراسم بزرگداشت شهید انصاری حضور پیداکردند تشکر نمود و اذعان داشت: آقای لاریجانی برای برنامه ای خودشان به استان گیلان سفر کرده بودند ، ایشان شخصیتی فوق العاده و قابل احترام هستند با آنکه فرصت کافی برای حضور در برنامه رونمایی از کتاب شهیدانصاری استاندار آسمانی در برج میلاد نداشتند، حضور پیدا کردند.

خبر : ابوالفضل شکری

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.