امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۳:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه کلاچای :

تضعیف شورای نگهبان، تضعیف اسلامیت نظام است

امام جمعه کلاچای گفت: تضعیف شورای نگهبان، تضعیف اسلامیت نظام است

به گزارش خبرنگار رودسریها ، حجت الاسلام محمدحسن لطیفی در خطبه های نمازجمعه امروز کلاچای با گرامیداشت هفته تامین اجتماعی و بهزیستی خدمات این دو نهاد را در خدمات رسانی به جامعه به ویژه اقشار آسیب پذیر ستود و ابراز امیداواری کرد شاهد خدمات بهتر از وضع موجود به مردم باشیم.

 

وی افزود: خوشبختانه در دولت کنونی در حوزه بهداشت و درمان قدم های خوبی برداشته شده و استقرار این خدمات همواره مورد تائید است.

 

امام جمعه کلاچای در ادامه سخنان خود با گرامیداشت سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی آن را یادگار مهم و ارزشمند امام راحل ذکر و افزود: هرگونه تضعیف و تزلزل این جایگاه به منزله تضعیف اسلامیت نظام است و نباید به این جایگاه خطیر خدشه ای وارد شود.

 

به گفته حجت الاسلام لطیفی در انتخابات ، همگان شاهد بودند که عدالت شورای نگهبان برای همه محرز شد و این وظیفه ماست که نگذاریم به این جایگاه آسیبی وارد شود که در این صورت انقلاب از مسیر اصلی خود خارج خواهد شد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واگذاری امور مساجد به ائمه جمعه تصریح کرد: رویکردها در این زمینه پدرانه است اما هرگونه بی انضباطی ، اهانت و بی قانونی در فرایند کار را بر نمی تابیم و  در این زمینه نگاه مشورتی با دوستان وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران خواهیم داشت.

 

امام جمعه کلاچای با بیان اینکه خواسته های هیات های امنا برای تصدی مسئولیت در این حوزه باید قانونمند و منطبقبا احترام باشد اضافه کرد : در این زمینه ما موضوع را با دید باز و پرهیز از هرگونه خطی نگری بررسی می کنیم اما اگر کسی صلاخیت مسجد داری(عدم اعتقاد به مسجد و منبر) او محرز نشد نباید مقاومت کند و طبعا باید از سیستم حذف و حتی در صورت بروز مشکلات بطور قطع به دستگاه قضایی نیز معرفی خواهد شد.

 

رئیس اداره تامین اجتماعی شعبه کلاچای هم در بین صلاتین خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: ۲۹ درصد جمعیت این بخش تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

 

ناصر زمانی با بیان اینکه این شعبه ۳هزار و ۴۴۱ نفر بیمه شده اصلی دارد ، اظهار کرد : سال گذشته به یک هزار و ۱۶۶ نفر از مستمری بگیران این شعبه بیش از ۱۵میلیارد ریال مستمری پرداخت شد.

خبرو تصویر: عباس جعفری

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.