امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۲۰ - ۱۵:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه رودسر :

معرفی غدیر و نهج البلاغه نیازمند نگاه جهادی سپاه پاسداران دارد

امام جمعه رودسر گفت: معرفی غدیر و نهج البلاغه نیازمند نگاه جهادی سپاه پاسداران دارد

به گزارش خبرنگار رودسریها ، حجت الاسلام تقی روحانی  در آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه رودسر با تبریک میلاد با سعادت امام موسی کاظم (ع) به واقعه غدیر اشاره کرد و گفت: عالم هرچه دارد مدیون روز غدیر است و حتی رسالت پیامبر به تعبیر قرآن مدیون آن روز بزرگ می باشد.

 

وی ادامه داد: پیامبر  قبل از اجرای ماموریت خود ، خطر فتنه انگیزان را گوشزد کرد و به همین جهت بیعت غدیر به سه روز طول انجامید و حتی فرمودند زن ها نیز برای بیعت بیایند.

 

امام جمعه رودسر با بیان اینکه برای رسیدن به حقی کافی است دو شاهد داشته باشیم ، خاطرنشان کرد: در جمعی که بیش از ۹۵ هزار به نقلی و یا ۱۲۰هزار نفر حضور داشتند امیرالمومنین به حقی که از جانب خداوند بر وی گذاشته شده بود، نرسید.

 

حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه فتنه انگیزی تا قیامت ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: امروز برخی با همین نگاه فتنه انگیزی می گویند چرا در سوریه می جنگید این را بدانند اگر جنگ را به خارج از مرز ها نمی بردیم معلوم نبود چه اتفاقی و چه بلایی هم اکنون در داخل کشورمان برسر ملت می افتاد.

 

وی با بیان اینکه قربت نهج البلاغه آنقدر زیاد است ، که باید راهکاری برای معرفی و قرائت آن اندیشید ، از سپاه پاسداران خواست همانگونه که در تمام طرح ها جهادی رفتار می کنید برای معرفی غدیر و نهج البلاغه بیشتر اهتمام بورزید.

 

امام جمعه رودسر با تقدیر از تلاش دو ساله سرهنگ پاسدار مصطفی پور فرمانده پیشین سپاه رودسر ، گفت: کارنامه درخشانی از وی در شهرستان بجای مانده است و امیدواریم فرمانده جدید منشاء آثار و برکات خیر برای این شهرستان شود.

 

وی در پایان به حضور پدر شهید عشوری در مراسم اشاره کرد و گفت: شهید حسن عشوری از اولیاء خدا بود و ان شالله برکات این شهدا فتح و نصرت را برای اسلام به ارمغان بیاورد.

 

در این مراسم با حضور فرمانده سپاه قدس گیلان برگزار شد ، از زحمات سرهنگ پاسدار حسین مصطفی پور تقدیر و سرهنگ ناصر پورکریمی بعنوان فرمانده جدید معرفی شد.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.