امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ - ۷:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرماندار رودسر:

روستاهای مستعد عرصه گردشگری شناسایی شود/دهیاران فرصت حضور سرمایه گذاران را فراهم آورند

فرماندار رودسر با بیان اینکه روستاهای مستعد عرصه گردشگری شناسایی شود،گفت:دهیاران فرصت حضور سرمایه گذاران را فراهم آورند

به گزارش خبرنگار رودسریها ، امیر جانبازی رودسری پیش از ظهر امروز در همایش روز روستا و عشایر که در سالن شهید آوینی رودسر برگزار شده بود، اولین وظیفه شوراها را انتخاب فردی با تدبیر و درایت بعنوان دهیار اعلام کرد و اظهار داشت : فردی انتخاب شود که تعامل خوبی با مسئولان شهرستان و اعضای شورا داشته باشد تا بتواند با بهره گیری ظرفیت های روستا مشکلات اهالی را حل و فصل و رضایت مندی مردم را بدست آورد.

 

وی ادامه داد: اعتماد دو سویه دهیاران و شوراها موجب پیشبرد بهتر برنامه های روستا می شود و با توجه پهنه های مختلفی که در سطح شهرستان وجود دارد تلاش دهیاران نسبت به هر پهنه مختلف و مسئولیت شان باهم تفاوت دارد.

 

فرماندار رودسر به نوار ساحلی ۴۵ کیلومتری در شهرستان اشاره و اذعان داشت: ساماندهی سواحل هم در حوزه شهری و هم در حوزه روستایی مورد تاکید قرار گیرد و بستر برای جذب گردشگر آماده شود.

 

امیرجانبازی رودسری با بیان اینکه روستاهای مستعد عرصه گردشگری باید شناسایی شوند ، گفت: هر روستا استعداد خاصی دارد که می تواند موجب اشتغال جوانان را براساس آن فراهم آورد، بنابر این دهیاران با هماهنگی بخشداران طرح های گردشگری را مطالعه و ارائه کنند

 

وی در ادامه سخنانش به موضوع کشاورزی پرداخت و خاطرنشان کرد:دهیاران روستاهایی که در مجاورت دریا هستند به ترغیب روستائیان به آبزی پروری بپردازند.

 

فرماندار رودسر تصریح کرد: از فرصت گردشگری اشکورات به نحو احنست استفاده نمی شود و این فرصت و فضا باید توسط دهیاران برای معرفی به سرمایه گذاران بخش گردشگری فراهم آید.

 

به گفته جانبازی رودسری در شهرستان رودسر ۴۳۲ پارچه آبادی و روستا قرار دارد که ۳۹۶ روستا دارای سکنه می باشد ۳۷۷ روستا دارای شورا و ۱۹۸ روستا دهیاری دارد.

تهیه خبر: خدیجه جعفرپور

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.