امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۸:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
شنیده ها؛

نام رودسر از خسارت سیل مهرماه خط خورد!

خسارت سیل مهرماه ۹۶ به زیرساخت های شهرستان رودسر بیش از ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است

به گزارش خبرنگار رودسریها ، بارش سیل آسای باران یک ماه  گذشته که موجب آبگرفتگی بسیاری از منازل در رودسر شده بود خسارات زیادی برای خانوارهای رودسری برجای گذاشت. در جریان این سیل جمعیت هلال احمر ۳۰ نفر را در مرکز توانبخشی هلال احمر اسکان داد. آبگرفتگی معابر به گونه ای بود که بسیاری از شهروندان قایق به آب انداخته بودند و مسیر خانه تا مقصد خود را با قایق طی می کردند که تصاویر آن در فضای مجازی طرفداران زیادی پیدا کرده بود.

 

بسیاری از خانواده های درگیر سیل جزو قشر ضعیف جامعه هستند و این بلای طبیعی کمرشان را شکست چراکه خانواده هایی که با حقوق روزمزد زندگی سپری می کنند باید از خرج خانه بزنند تا خسارت سیل را جبران کنند.

 

در خرداد ۱۳۸۷ و دولت نهم سازمانی بنام سازمان بحران در کشور راه اندازی شد که به طبع کمیته های استانی و شهرستانی برای مقابله و رفع خسارات بحران ایجاد گردید. در بحران سیل مهرماه سال ۱۳۹۶ چهار شهرستان لاهیجان ، لنگرود ، رودسر و املش درگیر این بحران شدند ولی متاسفانه کمیته بحران استان گیلان(براساس شنیده ها) نام شهرستان های رودسر و املش را از لیست خسارت دیدگان خط زد.

 

براساس گزارش های غیررسمی بیش از ۳۰۰ خانوار در بحران سیل مهرماه خسارت دیده اند که اگر مسئولین امر اقدام عاجل برای احقاق حق خسارت دیدگان نکنند معلوم نیست در زمستان سرد امسال چگونه زندگی سپری خواهند کرد.

 

گفتنی است خسارت سیل مهرماه ۹۶ به زیرساخت های شهرستان رودسر بیش از ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است/

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.