امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۸:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
اندرحکایت سیل مهرماه؛

تسهیلات سیل در لنگرود به شهروندان رسید / در رودسر برای مرمت و بهسازی پروژه های خسارت دیده

سیل مهرماه در ۴ شهرستان گیلان خساراتی را برجای گذاشت که در شهرستان رودسر ۱۰میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش خبرنگار رودسریها ، فرماندار رودسر درجلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان که روز شنبه برگزار شد از اختصاص تسهیلات استانی ۲٫۵ میلیارد تومانی به سیل زدگان رودسر خبر داد و گفت: این تسهیلات از محل اعتبارات بحران برای این شهرستان درنظر گرفته شده است.

 

وی با اعلام این خبر افزود: تاکنون تسهیلات استانی برای هیچ شهرستانی پرداخت نشده و امیدواریم بزودی این امر با برنامه ریزی انجام شود.

 

 

پیش از ظهر امروز خبری در خبرگزاری ایسنا به نقل از فرماندار رودسر منتشر شد که عدد تسهیلات را حدود ۵٫۲ میلیارد تومان اعلام کرد و از قول فرماندار نوشت : این تسهیلات برای مرمت و بهسازی پروژه های خسارت دیده و پیشگیری به شهرستان رودسر اختصاص یافته است.

 

امیر جانبازی رودسری در این گفتگوی خبری به ایسنا گفت: تاکنون تسهیلات جبران خسارت برای آسیب‌دیدگان هیچ شهرستانی اختصاص نیافته و مطمئناً با اختصاص آن شهرستان رودسر هم از تسهیلات یاد شده برخوردار خواهد شد.

 

 

۷ آذرماه سالجاری (چهارشنبه هفته گذشته) خبری در خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاون عمرانی فرمانداری لنگرود منتشر شد که اعطای تسهیلات ۳٫۱ میلیارد تومانی به خسارت دیدگان لنگرودی سیل شهریور و مهرماه امسال خبر میداد.

اما به نکاتی که در اخبار منتشر شده دو شهرستان می تواند توجه ویژه ای کرد ، عدد اعتبار رودسر که در رسانه ها (شنبه ۱۱آذرماه ) مبلغ ۲٫۵ میلیارد تومان بوده است که شاید خبرگزاری ایسنا به اشتباه آن را ۵٫۲ میلیارد تومان اعلام کرده است.

نکته دیگر اخبار واصله حکایت از پرداخت شدن تسهیلات خسارت سیل به شهروندان لنگرودی به نقل از مصطفوی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری می دهد، در صورتی که فرماندار رودسر می گوید :به هیچ یکی از شهرستان های استان تسهیلاتی پرداخت نشده است.

نکته سوم اینکه در لنگرود به تمام آسیب دیدگان تسهیلات خسارت پرداخت شده یا می شود ولی در رودسر فقط قرار است برای مرمت و بهسازی پروژه های خسارت دیده تسهیلات داده شود.

 

 

این رسانه آمادگی انتشار پاسخ به سوالات مطرح شده در این خبر یعنی ۱- عدد تسهیلات خسارت چقدر است؟ ۲- آیا سندی بر عدم پرداخت تسهیلات خسارت سیل به شهروندان لنگرودی موجود می باشد؟ ۳- سرنوشت خانوارهای خسارت دیده سیل مهرماه رودسر چه خواهد شد؟

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.