امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۵:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس فنی و حرفه ای رودسر:

رفع معضل بیکاری نیاز به یک همت جهادی و تعامل دستگاهها دارد

رئیس فنی و حرفه ای رودسر گفت:رفع معضل بیکاری نیاز به یک همت جهادی و تعامل دستگاهها دارد

به گزارش خبرنگار رودسریها ، هادی یوسفی رئیس فنی و حرفه ای شهرستان رودسر در دیدار با دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای کرجه پشته بخش مرکزی از حمایت دولت جهت اشتغال پایدار روستاییان خبر داد و گفت: دهیاران و اعضای شورا در روستاها می توانند با برگزاری کارگاه های آموزش اشتغالزایی در حرفه های مختلف صنایع دستی و طراحی دوخت برای بانوان و در حوزه صنعت برای آقایان اشتغال پایدار را به مردم روستا هدیه دهند .

 

وی ادامه داد:  اگر تعامل دهیاران با فنی و حرفه ای بیشتر شود می توانیم در عرض کمتر از ۶ماه برای بانوان و آقایان در روستاها بسترمناسب آموزش هایی رو داشته باشیم که موجب اشتغال پایدار در آن روستا گردد.

 

رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان رودسر از تفاهم همکاری با دهیار و اعضای شورای اسلامی کرجه پشت خبر داد و عنوان کرد : طبق این تفاهم فنی و حرفه ای آموزش های مربوط را به متقاضیان روستایی ارائه می دهد و با درخواست اعضای شورای روستا تمام هزینه ها بعهده آن شوراست و فنی و حرفه ای می تواند از پتانسیل بالای آموزشگاه های خصوصی شهرستان بجهت حمایت از بخش خصوصی نیز در این آموزش های مهارتی استفاده نماید تا کیفیت و سطح آموزش ارتقا یابد .

 

یوسفی با بیان این مطلب که اولویت اشتغال زایی در تولید پوشاک، صنایع دستی و گردشگری است اظهار کرد ؛ شهرستان رودسر در این عرصه ها پتانسیل بالایی دارد که می توان آن را تقویت بخشید.

 

وی یادآور شد: آموزشگاههای بخش خصوصی طراحی و دوخت و صنایع دستی در شهرستان رودسر جز آموزشگاههای برتر گیلان هستند که با حمایت شوراهای روستا می توان در زمینه اشتغال گام مهمی را برداشت.

 

رئیس فنی و حرفه ای رودسر خاطرنشان کرد:شوراهای شهر نیز می توانند بجهت آموزش های کاربردی و مهارت آموزی شهروندان و ایجاد بستر مناسب اشتغال جوانان در ۵ شهر شهرستان اقدام نمایند و با ایجاد کارگاه آموزشی در محلات کمتر توسعه یافته کمک شایانی به مهارت آموزی جوانان جویای کار نمایند اداره فنی و حرفه ای رودسر این آمادگی را دارد با انعقاد همکاری با شهرداری و شورای شهر مربیان توانمند بخش دولتی و خصوصی را به این کارگاه ها اعزام و کارگاه های مربوطه را تجهیز آموزشی نماید.

 

یوسفی با اشاره به اینکه رفع معضل بیکاری نیاز به یک همت جهادی و تعامل دستگاههای مختلف دارد گفت: فنی و حرفه ای می تواند به عنوان یک دستگاه تاثیر گذار در امر اشتغال زائی نقش آفرین باشد.

 

وی با اشاره به اینکه شهرستان رودسر در طول ۴ سال اخیر شرایط و روند روبه رشدی را طی کرده است افزود : خوشبختانه با حمایت های مسئولین شهرستانی بسترسازی لازم برای رفع معضل بیکاری با ورود سرمایه گذاران و همچنین برخی خدمات اولیه صورت گرفته است و در ادامه لازم است همت مسئولین بصورت جهادی تحقق یابد .

 

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.