امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۸:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس شورای اسلامی شهرستان رودسر:

ساماندهی مشاغل در شهرستان رودسر به درستی صورت نگرفته است/ اعطای تسهیلات اشتغال با برنامه باشد

رئیس شورای اسلامی شهرستان رودسر با بیان اینکه ساماندهی مشاغل در گذشته و در شهرستان رودسر به درستی صورت نگرفته است، خواستار برنامه ریزی صحیح جهت اعطای تسهیلات اشتغال شد

مسلم احمدیان در گفتگو با خبرنگار رودسریها از دیدار با رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان رودسر خبر داد و گفت: در این دیدار که با موضوع اشتغال جوانان برگزار شده بود، اعطای تسهیلات کارمزد ۴ و ۸ درصد برای مشاغل جدید مطرح شد.

 

وی ادامه داد: براساس گفته موسوی این تسهیلات با کارمزد فوق الذکر برای اشتغال جوانان در شهر های با جمعیت زیر ۱۰هزار نفر و روستاهای شهرستان رودسر می باشد و افراد می توانند جهت بهره برداری از آن با مراجعه به سایت کارا اقدام به نام نویسی و بهره مندی از آن شوند.

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان رودسر خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار می باشند بهره مندی از این فرصت باید مغتنم شمرده شود و افراد با برنامه ریزی و مطالعه مشاغلی را آغاز کنند که بازار فروش داشته باشد.

 

احمدیان از عدم برنامه ریزی برای ایجاد مشاغل در سالهای گذشته و اعطای تسهیلات به متقاضیان اشاره کرد و گفت: متاسفانه هیچ برنامه ای در ایجاد شغل وجود ندارد و بسیاری از افرادی که شغلی را آغاز می کنند بدلیل عدم شناخت بازار فروش پس از مدتی نمی توانند در بازپرداخت تسهیلات به درستی عمل کنند و مقروض بانک ها و موسسات می شوند.

 

وی ادامه داد: امیدواریم با راه اندازی سایت کارا ، شورای اشتغال شهرستان در جهت ساماندهی مشاغل به درستی عمل کند و با توجه به ظرفیت کشاورزی و گردشگری منطقه نسبت به راهنمایی افراد در خصوص انتخاب شغل اقدام نماید.

 

گفتنی است ۱۴۷ هزار نفر در شهرستان رودسر زندگی می کنند و ۹۰۰ نفر در پنج سال اخیر به جهت زندگی و پیدا کردن شغل از روستاها به شهر کوچ نموده اند ،این کاهش جمعیت از کم اهمیت بودن اقتصاد مقاومتی در عمل برای مدیران ارشد و تصمیم ساز شهرستان می باشد که باید با برنامه ای مدون در سالی که به اقتصادمقاومتی ، اشتغال و تولید نام گذاری شده است ،  روستائیان را ترغیب به زندگی در روستاها و افزایش تولیدات محلی نمایند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.