امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۱۷:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سرپرست فرمانداری رودسر در نشست با اصحاب رسانه:

انقلاب اسلامی ایران ، انقلاب علوی و فاطمی است / ۲۳۹ پروژه عمرانی در دهه فجر رودسر به بهره برداری می رسد

سرپرست فرمانداری رودسر در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ، انقلاب علوی و فاطمی است، گفت: در دهه فجر امسال ۲۳۹ پروژه عمرانی در رودسر به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگار رودسریها ، علی وارسته بهدانی در نشست اصحاب رسانه شهرستان رودسر که روز پنج شنبه ۱۲ بهمن ماه به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران ، انقلاب علوی و فاطمی است و شاخصه های اصلی آن مردم داری دینی و انقلاب می باشدکه در شعار استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی متجلی شده است.

 

وی ادامه داد: اگر تاریخ ۴۰ ساله انقلاب را بررسی کنیم و ببینیم چه دستاوردهایی امروز نصیب کشور شده است ، با آنچه در قبل از انقلاب می گذشت بسیار متمایز و آشکار است و با آنکه کارهای زیادی انجام شده است ولی باز هم نقایص و مشکلاتی وجود دارد که مستلزم تلاش بیشتر است.

 

سرپرست فرمانداری رودسر به انقلاب چهارم صنعتی اشاره کرد و اذعان داشت: انقلاب ارتباطات که در جریان تکامل جامعه نقش بسزایی دارد که باید از آن برای رسیدن به اهداف مان بهترین بهره را ببریم.

 

وارسته بهدانی با اشاره به تلاش های دولت یازدهم در ریل گذاری برای تحقق چشم انداز ۲۰ ساله، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید با تمام توان در اجرایی شدن شاخصه های اقتصادی ، علمی و فناوری در سطح داخلی و خارجی تلاش می کند تا برای آنچه در سال ۱۴۰۴ محقق گردد.

 

وی با بیان اینکه پس از برجام دستاوردهای بزرگی برای کشور بوجود آمده ، تصریح کرد: علی رغم همه سنگ اندازی های دولت مردان آمریکا ، دولت تدبیر وامید با برنامه ریزی در برجام و سیاست خارجه ، موجب شده کشورهای اروپایی در مقابل خواسته های نابجای آمریکایی ها در کنار دولت ایران بایستند.

 

سرپرست فرمانداری رودسر ادامه داد: وقتی گزارش ۱۰ ماهه نخست سال ۹۶ را بررسی می کنیم شاهد رشد ۹/۵ درصدی تجارت غیرنفتی هستیم که نشانه اهتمام دولت تدبیرو امید بر عدم وابستگی به نفت است.

 

وارسته بهدانی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه ریسک پذیری ، رتبه ایران از جایگاه هفتمی به جایگاه پنجمی کاهش یافت و در کسب وکار از جایگاه ۱۵۴ به جایگاه ۱۱۸ رسیدیم که نشان از نگاه وتوجه دولت با محور اشتغال و فقرزدایی برای رفع مشکلات جامعه است .

 

وی در ادامه با اشاره به بهره برداری از ۲۳۹ پروژه عمرانی طی دهه فجر امسال اظهار داشت: تلاش های فرماندار سابق قابل تقدیر است و اینکه زحمات زیادی برای اجرایی شدن این پروژه ها کشیده شده است.

 

سرپرست فرمانداری رودسر ارزش ریالی پروژه های شهرستان را در دهه فجر ۳۸ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان اعلام و تصریح کرد: با اجرا و تحقق این پروژه ها برای ۴۳۷ نفر اشتغال موقت و برای ۵۳۳ نفر اشتغال دائم فراهم شده است.

 

وارسته بهدانی اذعان داشت: از ۲۳۹ پروژه در سطح شهرستان ، ۶۳ پروژه سهم بخش چابکسر ، ۵۸ پروژه کلاچای ، ۴۳ پروژه در بخش مرکزی و ۳۱ پروژه در رحیم آباد و ۴۴ پروژه در سطح شهرستان می باشد.

 

وی به برنامه های مدیریتی خود در شهرستان رودسر نیز اشاره داشت و گفت: با ارزیابی صورت گرفته مهمترین ظرفیت های شهرستان رودسر گردشگری و کشاورزی است که پس براساس برنامه ۳ ساله به دنبال رساندن رودسر به جایگاه واقعی آن خواهیم بود و از ظرفیت بوم گردی بهترین استفاده را خواهیم برد.

 

سرپرست فرمانداری رودسر با بیان اینکه هفته گذشته جلسه ای با موضوع پسماند برگزار شد، اظهار کرد: ریجکتی که از کارخانه کمپوست باز می گردد با زباله ورودی تفاوتی ندارد، باید از ظرفیت NGO های زیست محیطی برای اقدامات کوتاه مدت آموزش تفکیک زباله بهره برد.

 

وارسته بهدانی استقبال و تکریم از سرمایه گذار بخش خصوصی را برای حضور در شهرستان مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: کار دولت حمایت و نظارت است و این نگاه انعطافی باید در ادارات وجود داشته باشد.

 

وی بهره گیری از ظرفیت جوانان و بانوان را از دیگر سیاست های دولت اعلام و تصریح کرد: از تمام مدیران و روسای ادارات می خواهم این تاکیدات رئیس جمهور و استاندار را جدی بگیرند.

 

سرپرست فرمانداری رودسر در پایان سخنانش ، خطاب به مسئول روابط عمومی کرد و گفت: درب اتاقم به روی تمام خبرنگاران باز باید باشد چرا که خبرنگاران چشم بیدار جامعه هستند و برای کسب اطلاعات نباید هیچ محدودیتی داشته باشند.

 

در ادامه این جلسه تعدادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه که در شهرستان رودسر فعالیت دارند مطالبی را بیان کردند.

تصاویر:امیدرجبی پور کشایه

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.