امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۹:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹۰ درصد مطالبات چای‌کاران پرداخت شد

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به واریز مبلغ یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان به حساب چایکاران گفت: تاکنون ۹۰ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

به گزارش رودسریها محمدولی روزبهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: مبلغ یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان به حساب چایکاران شمالی واریز شد که با احتساب کل مبالغ واریز شده تاکنون ۹۰ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.

 

رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: در حال حاضر معادل ۱۸۰ میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان از ابتدای پرداخت مطالبات چایکاران به حساب آن‌ها واریز شده و پیش بینی می‌شود مبالغ باقیمانده نیز به‌زودی و تا قبل از پایان سال پرداخت شود.

 

روزبهان خاطرنشان کرد: دولت تمام قدرالسهم خود را تاکنون پرداخت کرده است و ۱۰ درصد باقیمانده مربوط به سهم کارخانجات بوده که انتظار داریم با پیگیری‌ مسئولان سازمان چای کشور و واحدهای مستقر در شهرستان‌ها به‌زودی نسبت به واریز آن اقدام شود.

 

رئیس سازمان چای کشور درباره طرح بیمه فراگیر باغات چای نیز عنوان کرد: طرح ویژه بیمه فراگیر باغات چای با همکاری صندوق توسعه صنعت چای کشور و اتحادیه چایکاران در حال پیگیری است و امیدواریم با امضای توافق‌نامه همکاری به‌زودی به مرحله اجرا برسد.

 

وی درباره روند انجام بیمه فراگیر باغات چای ابراز داشت: در این طرح دیگر نیازی به حضور کشاورز چایکار برای بیمه کردن محصول چای نیست بلکه تمامی روند انجام مراحل بیمه محصولات به‌صورت خودکار انجام شده و هزینه آن از بهای برگ سبز چای برداشت می‌شود.

 

روزبهان درباره پرداخت بیمه سال زراعی ۹۵-۹۴ نیز ابراز داشت: با تمهیدات و پیگیری‌های سازمان چای کشور انتظار داریم با تامین اعتبارات لازم در این بخش، نسبت به پرداخت بیمه خشکسالی کشاورزان چایکار تا قبل از پایان سال اقدامات لازم انجام شود.

انتهای پیام/م

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.