امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۵:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده ولی فقیه در گیلان:

ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی و دینی در جامعه ضروری است

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امروز دنیا تشنه معلومات قرآنی است ، گفت: ترویج و اشاعه فرهنگ غنی قرآنی و دینی در جامعه ضروری است.

به گزارش رودسریها به نقل از مهر آیت‌الله زین‌العابدین قربانی بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان به مناسبت ۱۸ اسفندماه سالروز تاسیس این نهاد ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره)، اظهار کرد: امروز آوازه گسترش اسلام نشأت گرفته از انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل بوده است.

وی به اقتدار نظام جمهوری اسلامی در دنیا اشاره کرد و افزود: به اذعان دشمنان اکنون امپراطوری اسلامی شیعه در منطقه به وجود آمده و مردم کشورهای سوریه، عراق، لبنان و یمن در کنار ملت ایران هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه فداکاری‌ و حمایت‌های حضرت زهرا(س) از ولایت سبب خارج شدن امام علی(ع) از غربت بود، تصریح کرد: حضرت فاطمه(س) به ما درس حمایت و پشتیبانی از ولایت را آموخت چیزی که تمام اقشار جامعه باید از ان الگوبرداری کنند.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه در رأس نظام جمهوری اسلامی ایران  است، گفت: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری از فرزندان حضرت زهرا(س) بوده و خیر کثیر هستند.

آیت الله قربانی با توصیف قرآن کریم به خیر کثیر، خاطرنشان کرد: با توجه اینکه قرآن برنامه های جهاد در راه خدا را ترویج می کند به عنوان خیر کثیر از آن نام برده و دشمنان اسلام از آن هراس دارند.

وی با اشاره به اینکه ایران‌ستیزی در دستور کار دشمن قرار دارد، افزود: مجاهدان سپاهی، بسیجی و دیگر خدمتگزاران نظام اسلامی در مقابل دشمنان اسلام با وحدت ایستاده‌اند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به موضوع زکات و جمع‌آوری این امر در راستای فقرزدایی از جامعه اشاره کرد و یادآور شد: سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری می‌شود که نیازمندان از آن بهره می‌برند.

به گفته این مسئول در آستانه سال نو بخشی از زکات جمع‌آوری شده باید در راستای احسان و نیکوکاری به خانواده‌های نیازمند تعلق گیرد.

وی با اشاره به فعالیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد، تأکید کرد: امروز دنیا تشنه معلومات قرآنی است و باید فرهنگ عظیم قرآنی و دینی را در جامعه ترویج کنیم.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه احکام اسلامی به معنای واقعی توسط جمهوری اسلامی در دنیا گسترش پیدا کرده است، گفت: قرآن تنها برای بوسیدن و بالای سر گذاشتن نیست بلکه برای فهمیدن و فهماندن است.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.