امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۵:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سرپرست فرمانداری رودسر مطرح کرد:

اخطار به دهیاران در صورت مشاهده انباشت زباله در روستاها

سرپرست فرمانداری رودسر گفت: در صورت مشاهده انباشت زباله در روستاها قطعا دهیاران را با اخطار کمیته نظارت مواجه خواهد کرد

به گزارش خبرنگار رودسریها ، علی وارسته بهدانی در کارگروه فرعی و تخصصی پسماند شهرستان رودسر ضمن نگرانی از وضعیت نامناسب زباله در استانهای شمالی کشور اظهار داشت: پسماند زباله یکی از معضلات اصلی گیلان و سایر استانهای شمالی است که درکوتاه مدت نیاز به تمهیدات لازم و اجرایی دارد و نیاز است سازمانهای مردم نهاد نسبت به ارائه راهکار در این زمینه یاریگر مجموعه مدیریتی شهرستان باشند.

 

وی از تشکیل کمیته نظارت بر فرآیند عملکرد شهرداران و دهیاران در حوزه مدیریت پسماند خبر داد و گفت: عملکرد دهیاران با یک برنامه جدید و مدون در یک کمیته بررسی و نظارت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و گزارش از انباشت زباله در روستاها قطعا دهیاران را با اخطار کمیته نظارت مواجه خواهد کرد.

 

سرپرست فرمانداری رودسر با اشاره به اینکه همه ما در تولید زباله نقش داریم افزود : با اجرای برنامه های مردمی و حضور مسئولین در زمینه پاکسازی حاشیه های سواحل ، رودخانه ها و راه ها در مدیریت و ساماندهی زباله نقش آفرین باشیم.

 

وارسته بهدانی با تاکید بر اینکه باجه های تفکیک از مبدا در شهرها از حالت نمادین خارج شوند افزود : صرف اینکه مکانی تعبیه شود اما فعالیتی نداشته باشند و پویایی در آنها مشهود نباشد در این امر موفق نخواهیم بود و نیاز است شهرداران در این زمینه توجه ویژه ای داشته باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه آموزش در امر تفکیک از مبدا و کم کردن حجم زباله ها تاثیرگذار است ؛ اظهار کرد :با گذشت دو سال از عملکرد سازمانهای مردم نهاد در این زمینه انتطار می رود به سمت آموزش عملی وارد شویم و بازخوردهای آموزش را در اجرا ارزیابی کنیم.

 

سرپرست فرمانداری رودسر در پایان تاکید کرد: با نزدیکی سال جدید دستگاههای خدماتی نسبت به پاکسازی سواحل و حاشیه راهها و رودخانه ها اقدام عاجل داشته باشند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.