امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۰:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنگوی شورای شهر رودسر خبر داد:

تصویب ضمنی بودجه سال ۹۷ در شورای شهر رودسر

سخنگوی شورای شهر رودسرتصویب ضمنی بودجه سال ۹۷ در شورای شهر رودسر خبر داد.

سعید فرجپور رودسری در گفتگو با خبرنگار رودسریها ، از تصویب ضمنی کلیات بودجه سال ۹۷ توسط شورای شهر رودسر خبر داد و گفت: پس از چند جلسه متناوب و بحث و گفتگو پیرامون چگونگی شکل گرفتن رقم بودجه و تناسب آن با میزان تحقق بودجه سال گذشته این رقم با اجماع اعضاء شورا مصوب ضمنی شد.

 

وی ادامه داد:میزان تحقق بودجه ۳۰ میلیاردی سال ۱۳۹۶ در خوشبینانه ترین وجه آن به ۵۰ در صد خواهدرسید و پرسش مهم اکثریت اعضا شورا عدم انطباق این میزان محقق شده با رقم بودجه سال آینده بود.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر رودسر خاطرنشان کرد:.طی جلسات مکرر مقرر گشت که روی هر یک از مولفه های افزایش یافته نسبت به تحقق همان مولفه در سال ۹۶ بررسی دقیق انجام پذیرد و پاسخهای دقیق و قانع کنند از شهردار محترم اخذ گردد.

 

فرجپور رودسری تصریح کرد: افزایش قابل ملاحظه ای که در بودجه سال آینده نسبت به بخش محقق شده سال ۹۶ به چشم می خورد در سه سرفصل اصلی و چندین زیر فصل آن بوده که از آن جمله می توان به ارزش افزوده املاک شهرداری و فروش آنها اشاره نمود براین مبنا شهردار محترم بنا دارند در بخشهایی از املاک شهرداری با استفاده از تسهیلات اخذشده از سازمان شهرداریها اقدام به ساخت تجاری نموده و با راه اندازی بازارچه هایی نسبت به فروش آن ها اقدام نماید و رقم مورد انتظار بودجه سال آینده حدود ۷۰ میلیارد ریال در این سرفصل خواهد بود.

 

وی اذعان داشت: در درآمدهای ناشی از کمسیون ماده ۱۰۰ نیز افزایش چشمگیری دیده می شود که شهردار محترم در قبال پرسش اعضا پیرامون دلیل این افزایش چشمگیر لیست پرونده های مطروجه در این کمسیون را ارائه نموده و به طور تقریبی برآورد خود را از امکان تحصیل رقم پیش بینی شده تبیین نمودند که مقبول و منطقی به نظر می رسید.

 

سخنگوی شورای شهر رودسر با اشاره به اینکه از طرفی بخش عمده ای از بدهیهای افراد حقیقی و حقوقی در سال آتی بر اساس اسناد ارائه شده قابل وصول خواهد بود، گفت: در این صورت است که می توان به تحقق بخشهای دیگری از بودجه یاری رسانده و علاوه بر این تغییر تعرفه های عوارض چه در ساخت و سازها و چه در کسب و پیشه و گردش کار نوینی که برای اخذ آنها پیش بینی شده است رقم بودجه را قابل دسترسی خواهد نمود.

 

فرجپور رودسری بیان داشت: اتکاء بودجه سال آینده بر صدور پروانه کاهش یافته تا صدور پروانه ها منجر به توافقات خارج از معیار قانونی نشود و توسعه شهر با سراسیمگی روبرو نباشد از طرفی با انتظار افزایش سهم شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده و کمکهایی که دولت برای پرهیز شهرداریها از شهرفروشی به آنها خواهد نمود می تواند تحقق احتمالی این رقم را در سال آتی امکان پذیر سازد

 

وی ادامه داد: با این حال اعضا شورای شهر پنجم رودسر ضمن ابراز امیدواری از تحقق کامل بودجه سال آتی شهرداری،هشدار دادند که مسئولیت عدم تحقق احتمالی رقم ۳۱۰میلیارد ریالی بودجه شهرداری رودسر با شخص شهردار  خواهد بود و در صورت عدم تحقق این رقم،ایشان می بایست پاسخگوی پرسش اعضا شورا در پایان سال ۱۳۹۷ باشند.

 

توضیح اینکه کلیات لایحه بودجه بطور رسمی و ثبت شده در دفاتر و صورتجلسات متعلقه به تصویب نرسیده و این مهم که بخش اداری تصویب مصوبات است در دوشنبه همین هفته انجام خواهد پذیرفت.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.