امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۶:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در هفتمین جلسه شورای شهرستان مطرح شد؛

ابراز نگرانی برخی مدیران ادارات از پیگیری مشکلات توسط شوراها / تلاش برای ایجاد دادگاه کلاچای-چابکسر / فکری برای آب کشاورزی نشده است

هفتمین جلسه شوراهای شهرستان رودسر عصر چهارشنبه در فرمانداری رودسر و با حضور سرپرست فرمانداری برگزار شد

به گزارش خبرنگار رودسریها ، مسلم احمدیان  در هفتمین جلسه شوراهای اسلامی شهرستان رودسر ضمن قدردانی از تلاش اعضای شورای شهرستان رودسر اظهار داشت: تاکنون ۱۷ مصوبه در شورای شهرستان تصویب شده ولی متاسفانه از سوی مدیران اجرایی اقدام برای اجرایی شدن آنها صورت نگرفته است.

 

وی ادامه داد: یکی از خواسته هایی که همواره پیگیر آن هستیم ارتباط جاده گیلان به قزوین از مسیر کلاچای بوده که در صورت تحقق موجب رونق لقتصادی و فرهنگی منطقه خواهد بود. مشکل آب شهرستان نیز از دیگر مشکلاتی است که همواره مورد توجه اعضای شورای شهرستان قرار گرفته و تاکیدات فراوانی در این خصوص صورت گرفته است که اگر مشکل آب شرب حل نشود فرمانداری رودسر در فصل گرما شاهد حضور مراجعه کنندگان بسیاری خواهد بود. قیمت گذاری چای و پرداخت به موقع مطالبات از دیگر مسائلی است که اعضای شورای شهرستان به جد پیگیر آن بوده اند که باز ۴ الی ۵ درصد مطالبات کشاورزان باقی مانده است. مشکل زباله شهرستان نیاز به مدیریت صحیح و فعالتر شدن کارخانه کمپوست رودسر دارد چرا که بوی تعفن زباله در فصل گرما موجب آزار و اذیت همشهریان خواهد شد.

 

رئیس شوراهای اسلامی شهرستان رودسر ادامه داد: برخی مدیران از پیگیری های ما برای حل مشکلات مردم ابراز ناراحتی می کنند ، ما دنبال زیر سوال بردن مدیران نیستیم فقط و فقط برای حل مشکلات مردم تلاش می کنیم و دغدغه داریم و در این چندماه عملکرد شورای شهرستان برکسی پوشیده نیست و همگان از عملکرد رضایت بخش شورای شهرستان نسبت به دوره های گذشته ابراز خرسندی می کنند.

 

جعفر قاسمی نماینده شورای شهر چابکسر و نماینده شهرستان در شورای عالی استان گیلان در ادامه این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در احقاق حق شهروندان شهرستان رودسر در جلسات استانی ارائه داد و گفت: تلاش ما اینست معیشت مردم و مشکلات آنان را با ظرفیت شناسی منطقه و برطرف کردن موانع بر سر راه سرمایه گذار حل کنیم. شوراها پل ارتباطی مردم و دستگاه های اجرایی هستند که خوشبختانه نگاه استاندار گیلان به شوراها مثبت می باشد. پیشنهاد می کنیم کارگروه های تخصصی در سطح شهرستان فعال شود و به عنوان مثال با توجه به اینکه قطب کشاورزی و گردشگری هستیم متخصصان این امر گرد هم بیایند و با پیدا کردن راهکار، سرعت توسعه منطقه را موجب شوند. در خصوص دادگاه بخش چابکسر و کلاچای با توجه به مسافت ۴۵ کیلومتری تا مرکز شهرستان در دیدار با رئیس دادگستری استان ، قول مساعد داده شد که دادگاهی مابین کلاچای و چابکسر ایجاد شود. با توجه به اینکه ۲۵ سنگ اصلی در چابکسر داریم ولی اداره ثبت اسناد نداریم، با مدیران ارشد این سازمان جلساتی برگزار شد و قول دادند درصورتی که ساختمانی در اختیارشان قرار دهیم اداره ثبت اسناد چابکسر مستقل گردد. با مدیرکل آب و فاضلاب استان دیداری داشتیم قول داده اند تا شهریور سال ۹۷ مشکل آب شرب حل شود ولی تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

 

 محمد محمدی نماینده شورای بخش کلاچای ضمن تقدیر از برگزاری این جلسه ، از عدم ساماندهی آب کشاورزی گلایه کرد و گفت: هنوز سردهنه ها اصلاح نگردیده اند و اگر فکری برای سرعت بخشی به آب کشاورزی نشود مطمئنا در فصل کشاورزی دچار مشکل کم آبی خواهیم بود. پل روستای گزافرود کلاچای ۷ ماه است تخریب شده و پیمانکاری که این پروژه را اجرا می کند اقدامات مورچه واری جهت ساخت پل انجام می دهد این پل ارتباط اهالی یک روستا با مزار شهدا و درگذشتگان شان است و همچنین کشاورزان منطقه برای رسیدن به بیش از ۶۵ هکتار از اراضی شالیزاری شان از این مسیر تردد می کنند که نیاز به پیگیری جدی تری دارد.

 

رضا یوسفیان نماینده شورای بخش مرکزی رودسر با بیان اینکه بسیاری از مدارس روستایی در سطح بخش مرکزی بسته شده اند از آموزش و پرورش خواست که وضعیت مدارس را مشخص کند تا خدای نکرده پاتوقی برای معتادین نشود . وی در خصوص از عدم اطلاع از اعتبارات اختصاص یافته به روستاها توسط اعضای شورای شهرستان ابراز نگرانی کرد و از مدیریت شهرستان خواست شرایطی فراهم شود که در جلسات برنامه ریزی شهرستان اعضای شورا حضور داشته باشند. وی از عدم حضور برخی اعضای شوراهای اسلامی روستاها نیز گلایه کرد و خواستار پیگیری قانونی جهت حضور مستمر آنان در روستاها برای حل مشکلات مردم شد.

 

جعفر میرزازاده نماینده شورای بخش چابکسر در ادامه جلسه به مشکل آب شرب روستایی و کشاورزی اشاره کرد و آن را بزرگترین مشکل بخش چابکسر اعلام کرد. وی خواستار تمهیدات لازم برای توجه ویژه به روستاهایی که تاکنون موفق به بهره مندی از قیر رایگان نشده اند، شد و گفت: در برخی روستاها چندین بار آسفالت انجام شده است ولی روستایی مانند کردمحله سیاهکلرود هنوز از آسفالت بهره ای نبرده است.

 

مرتضی قربانی نماینده شورای شهر رحیم آباد در این جلسه از مشکلات برق بخش رحیم آباد و گلایه های مردم از مدیریت ضعیف این شرکت ابراز گلایه کرد و خواستار پیگیری هرچه سریعتر مشکلات این منطقه شد. وی همچنین به ساماندهی سرچشمه آب سفید آب اشاره کرد و خواستار برخورد با انشعابات غیرمجاز از بستر چشمه شد. تخریب خیابان عباس آباد رحیم آباد براثر سیل ، تملک زمین های بالادست سدپلرود، وضعیت برداشت شن و دیواره پارک نارنج رحیم آباد از دیگر موضوعاتی بود که قربانی بصورت تیتروار بیان داشت.

 

رضایی نماینده شورای بخش رحیم آباد در ادامه این جلسه ، تخصیص ناعادلانه اعتبارات به پروژه ها را موجب نگرانی شوراها و اهالی منطقه بیان داشت و گفت: هنوز برای پروژه بسیاری از روستاها برنامه ریزی دقیقی صورت نگرفته است. عملیات راه شوک به کندی پیش می رود. ۵ روستای منطقه سموش رحیم آباد باتوجه به اینکه در منطقه جلگه ای هستند از نعمت گاز برخوردار نیستند که همت مسئولان اجرایی را می طلبد.

 

علی وارسته بهدانی سرپرست فرمانداری رودسر در این جلسه با ابراز خرسندی از دیدار با اعضای شورای شهرستان ، اظهار داشت: نقش شوراها نقش غیر قابل انکاریست ، شوراها رابط مردم و حاکمیت اند و نقش مهمی را برعهده دارند. شما نمایندگان مردم برای پیگیری و حل مشکلات آنان هستید شاید رضایت تمام را نتوانید بدست آورید ولی رضایت نسبی مردم از اعضای شوراها همواره گزارش می شود و این رضایت نسبی باید تعریف شود هرچقدر اشرافیت ما به قانون بیشتر باشد خدمات بهتر و بیشتری به مردم خواهیم داد.

 

وی یکی از مشکلات جامعه را عدم ریسک پذیری و تعارفات بیان داشت و گفت: ما نمی توانیم نسبت به حقوق مردم کوتاهی کنیم ، هیچ دستگاه و ارگانی حق تضییع حق مردم را ندارد . ما بهترین مردمان را داریم که امام خمینی(ره) نیز بر آن تاکید داشتند. ما نباید نسبت به حق و حقوق مردم مساحمه کنیم.

 

سرپرست فرمانداری رودسر با بیان اینکه مشکلات شهرستان باید با برنامه ریزی مرتفع گردد، خاطرنشان کرد: ایجاد کارگروه های تخصصی و با حضور متخصصین در تمام امور می تواند در سرعت بخشی به حل مشکلات نقش بسزایی ایفا کند. حتی برخی اوقات باید الگو برداری کرد ، باید از موفقیتی که امروز شرق آسیا در آموزش بدست آورده بهره گرفت. امروز سرعت انتقال اطلاعات آنقدر بالاست که باید در خور زمان و بهره گیری از انیشمندان و تجربیات همگان استفاده کنیم.

 

وارسته بهدانی به مشکل زباله شهرستان اشاره کرد و گفت: سرمایه گذار بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است که اگر زباله شهرستان به ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن در روز افزایش یابد، کارخانه زباله سوز راه اندازی می کند.

 

وی عدم حضور شوراها را مربوط به رعایت نکردن قانون اعلام و اذعان داشت: یکی از وظایف فرمانداری کنترل و نظارت است و پیگیری حضور شوراها را در روستا در راس امور سال آینده قرار خواهیم داد . یکی از سیاست های دولت توسعه و عدالت اجتماعی است بر ما وظیفه است محلات محروم و کم برخوردار را در اولویت برنامه ریزی ها قرار دهیم.

 

سرپرست فرمانداری رودسر در ادامه به استقلال برخی ادارات و نهادها اشاره کرد و گفت : تلاش می کنیم مرکز سلاح ومهمات در شرق گیلان مستقر شود  و مطمئنا با استقرار این مرکز در منطقه علاوه بر شرق گیلان ، غرب مازندارن را نیز پوشش خواهیم داد.

 

وارسته بهدانی گذری به  مشکلات آب کشاورزی زد و تصریح کرد: خوشبختانه براساس آماری که جهادکشاورزی اعلام کرده است ۸۵ درصد شخم زمستانه انجام شده که امیدواریم این آمار تا پایان سال به ۹۵ درصد افزایش پیدا کند . مشکل آب کشاورزی برای استاندار گیلان نیز مورد توجه بوده است که در تمام  ۵ یا ۶ جلسه ای که درخصوص حفاظت آب برگزار شده است حضور داشتند.

 

وی همچنین به مشکل گلوگاه چابکسر اشاره کرد و اذعان داشت : تاکید استاندار گیلان بر تسهیل شدن رفت و آمد از سه مبادی ورودی استان است که باید از تکنولوژی روز بهره گرفت.

 

سرپرست فرمانداری رودسر در پایان سخنانش از تمام دست اندرکاران بویژه نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش، مدیران ادارات خواست با اتحاد و همدلی یک ید واحده باشیم ، عزم مان را جزم کنیم و مشکلات شهرستان را مرتفع کرده و مردم شهرستان به حق و حقوق خود برسانیم.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.