امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۳:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
این را چه کسی پاسخ میدهد؟

آیا شورای مشورتی اصلاح طلبان رودسر مجوز دارد یا خیر؟ /آیا فتنه دیگری در راه است؟!

روز گذشته بیانیه ای به پایان دادن سرپرستی وارسته در فرمانداری رودسر و انتخاب وی به عنوان فرماندار این شهرستان در برخی رسانه های گیلانی منتشر شد که جای چند سوال را در ذهن ایجاد می کرد.

به گزارش خبرنگار رودسریها ، روز گذشته بیانیه ای به پایان دادن سرپرستی وارسته در فرمانداری رودسر و انتخاب وی به عنوان فرماندار این شهرستان در برخی رسانه های گیلانی منتشر شد که جای چند سوال و ابهام  را در ذهن ایجاد می کرد.

 

اول آنکه پی نوشت این بیانیه توسط شورای مشورتی اصلاح طلبان به امضاء رسیده است که داشتن مجوز آن جای سوال دارد چرا که  کمال لشگری دبیر حزب مردم سالاری گیلان مهرماه ۹۵ در گفتگو با یکی از رسانه های گیلانی نسبت به برگزاری همایشی در رودسر موضع گرفته بود و گفته بود: ما از ابتدا با اصل انتخابات شورای مشورتی و با نحوه‌ی برگزاری این انتخابات مخالف بودیم. اینها قول دادند، ما در یک سال منتهی به انتخابات به همین شکل فعالیت می کنیم اما بعد از انتخابات مجوز خواهیم گرفت. همان زمان مقرر شد در قالب شورای سیاستگزاری فعالیت کنند و این شورا پس از انتخابات ۷ اسفند در عمل باطل شد و همه باید به یک جبهه و یا تشکل قانونی می پیوستند و یا باید در احزاب عضو می شدند و بصورت قانونی فعالیت می کردند.

 

بنا بر گفته های لشگری بنابر این شورای مشورتی اصلاح طلبان وجه قانونی ندارد و در امضاء این بیانیه تخلف محرز صورت گرفته است که مستلزم برخورد قاطع مسئولین سیاسی شهرستان و حتی استان را با اعضای این شورای مشورتی می طلبد.

همچنین سرکار خانم مدارایی دبیر حزب مشارکت های مردمی نیز این مجموعه را فاقد مجوز خوانده بود . آنچه که در مورد حمایت و تایید نهاد های قانونی کشور است احزاب سیاسی است نه یک گروه خود ساخته و ثانیا با پیگیری از برخی از اصلاح طلبان مطلع شدیم خود این گروه هم به قوانین شورای مشورتی پایبند نبوده و باید انتخابات دررون جریانی را برگزار می کرد که برای قدرت طلبی بیشتر این اعضا هنوز انتخابات را برگزار نکرده اند و ثالثا شورای مشورتی اصلاح طلبان اگر محبوبیت و مقبولیت مردمی در سطح شهرستان داشت چرا برای خود کاری نکرد؟ چرا  اعضای آن و افراد مورد حمایت این مجموعه در انتخابات شوراها شکست خوردند و جز یک نفرشان آن هم چون اسم ریاست ستاد روحانی بر سر و رویش بود توانست وارد شورا شود، کاری می کردند که افرادشان به درون شورای اسلامی شهر در چهار بخش شهرستان راه یابند.

 

دوم آنکه در خصوص جناب وارسته به روزمه ای اشاره شده است که نشان از بی اطلاعی امضاء کنندگان نسبت به فعالیت اجرایی شان دارد، در این متن آمده است اکنون نزدیک به ۴ ماه است که از درون مجموعه وزارت کشور نیرویی باسابقه، حامی دولت، در خط و معتقد به برنامه‌های آن و باسابقه کاری قابل‌قبول متصدی هدایت فرمانداری رودسر گشته، درصورتی که علی وارسته بهدانی از مجموعه جهاددانشگاهی به وزارت کشور مامور شده اند و سوابقی چندساله در مجموعه وزارت کشور داشته که متاسفانه در این چندماه نقطه درخشانی از آن چیزی که برخی طرفداران ایشان بر زبان می آورند را شاهد نبوده ایم و چیزی جز ژست های رسانه ای و حرف های رماتیک عملکردی قابل اعتنا را مردم مشاهده ننموده اند.

 

سوم آنکه ، یکی دیگر از امضاء کنندگان این پی نوشت ها حامیان دولت تدبیر و امید شهرستان رودسر می باشند، که یک سوال را در ذهن بوجود می آورد، چرا این مجموعه در پی مخالفت سرپرست فرمانداری با  مسئولیت گرفتن قائم مقام ستاد مردمی دولت تدبیر و امید در شهرستان رودسر-کلاچای هیچ واکنشی نشان ندادند درصورتی که بایداز آنانی که برای پیروزی روحانی در انتخابات ، تلاش و هزینه کردند حمایت کنند که تا به امروز این اتفاق صورت نگرفته است.

 

چهارم آنکه ، چرا اسامی امضاء کنندگان همانند زمان های مختلف بیانیه دادن هاشان منتشر نشده است تا وجه قانونی تری پیدا کنند درصورتی که در تماس خبرنگار رودسریها با برخی از مسئولین ستاد حامیان دولت تدبیر و امید آنها نیز در واکنش به این بیانیه ابراز بی اطلاعی کرده و حتی از عملکرد وارسته بهدانی در چندماه مسئولیتش اعلام نارضایتی نموده اند.

 

و پنجم آنکه ؛ یک مقالطه ای در این متن هست و آن این که دارد وانمود می کند که هر کس در انتخابات مجلس با نماینده ای غیر همسو با آقایان بود پس دیگر حامی دولت نیست بسیاری از افراد بودند که در مجلس به نماینده ای اصول گرا رای داده و در انتخابات ریاست جمهوری طرفدار سرسخت آقای دکتر روحانی بوده و در ستاد روحانی مسئولیت داشته اند این که خارج از مجموعه بنشینیم و برای وزارت کشور خط و نشان بکشیم و خودی و غیر خودی درست کنیم دلسوزی برای دولت نیست فتنه انگیزی در جامعه است و به وحدت جامعه لطمه میزند.

 

می شود فتنه ها دوباره مستولی / بر فکر و دیده برخی

کاش این فتنه هم بگذرد / خدا کند نبینند مردم آسیبی

عجوزه ها می شوند عامل گمراهی / قطامه ای که داد دست دوستی با ملجم مرادی

کاش این فتنه هم بگذرد / خدا کند نبینند مردم آسیبی

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.