امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ - ۱۷:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بارندگی در رودسر به بیش از ۳۰۰ میلیمتر رسید

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع اداره کل هواشناسی گیلان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته (در بازه زمانی ساعت ۹:۳۰ جمعه تا ۹:۳۰ شنبه) ، ۳۰۱ میلیمتر باران در رودسر باریده است.

به گزارش رودسریها ، مازیار غلامی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا به میزان بارندگی در برخی شهرهای دیگر استان نیز اشاره و اضافه کرد: میزان بارندگی در ایستگاههای هواشناسی طی ۲۴ ساعت گذشته در رودسر ۳۰۱ میلیمتر، لاهیجان ۱۴۵ میلیمتر، تالش ۹۱ میلیمتر، آستارا ۸۸ میلیمتر ، انزلی۶۴ میلیمتر و رشت ۷۱ میلیمتر به ثبت رسیده است.

 

وی با بیان اینکه نقشه های هواشناسی نشاندهنده استقرار سامانه سرد و بارشی در این منطقه است، افزود: بر این اساس شرایط برای ابرناکی ، مه آلود بودن هوا، بارندگی و وزش باد ( در بعضی نقاط شدید) ، کاهش دما و احتمال رعد و برق مهیاست.

 

وی اضافه کرد: این سامانه طی روز یکشنبه بتدریج ضعیف شده و از اواخر وقت فردا از منطقه خارج می شود.

 

وی براساس نقشه های هواشناسی پیش بینی کرد: آسمان استان برای امروز ( شنبه) ابری و مه آلود ، بارندگی و وزش باد ( در بعضی نقاط شدید) و برای یکشنبه ( فردا) شاهد آسمانی ابری و مه آلود در بعضی ساعات بارندگی و اوخر وقت با کاهش ابر خواهیم بود.

 

به گفته غلامی؛ وضعیت جوی استان نیز بر اساس همین نقشه ها صاف تا نیمه ابری ، افزایش نسبی دما و گاهی افزایش ابر را خواهیم داشت.

 

وی یادآور شد: برای امروز عصر ( شنبه) شدت بارش ها مربوط به نواحی مرکزی و شرقی و در بعضی ساعت ها ( بارندگی شدید) و طی غروب و امشب شدت بارش ها (بارندگی شدید) در نواحی مرکزی و غربی استان خواهد بود.

 

وی ادامه داد: بارش ها برای فردا ( یکشنبه) از صبح تا ظهر از شدت کمتر و فقط در برخی ساعت ها اتفاق می افتد.

 

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع اداره کل هواشناسی گیلان همچنین بیان کرد: بیشترین دما در رودسر با ۲۸ درجه سلسیوس و جیرنده با کمترین دما با هشت درجه سلسیوس گزارش شده است.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.