امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۶:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرداد:

اتصال بیش از ۲۵ هزار روستا به شبکه اینترنت در طول سه سال گذشته

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال بیش از ۲۵ هزار روستا در طول سه سال گذشته به شبکه اینترنت خبر داد.

محمود واعظی عصر امروز در حاشیه سفر به استان گیلان به خبرنگار رودسریها گفت: تعداد مشترکین اینترنت به ۳۷ میلیون خواهد رسید و ضریب نفوذ آن نیز به ۵۰درصد می باشد که تحول بزرگی در این عرصه توسط دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات ، افزود: در بخش سلامت توافق نامه ای با وزارت بهداشت انجام شده و کار خوبی در این حوزه صورت می پذیرد .بیش از ۲۵ هزار روستا در طول سه سال گذشته به شبکه اینترنت وصل شده اند و امیدواریم روستائیان عزیز با بهره گیری از این فناوری بتوانند در فروش محصولات شان بیشترین بهره را داشته باشند و دست دلالان محصولات کشاورزی کوتاه شود.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر سرعت پائین اینترنت گفت: در ابتدای دولت کل کاربران حدود ۳میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود که امروز به ۳۵ میلیون کاربر رسیده و پهنای باند که ۶۲۴ گیگا بایت بر ثانیه بود امروز به ۴۰۰۰ گیگا بایت رسیده وامیدواریم با اتمام سه پروژه بزرگی که در کشور درحال انجام است به ۱۰هزار گیگابایت بر ثانیه برسد.

 

واعظی خاطرنشان کرد: با اجرای شبکه اطلاعات در هفته دولت ، سازمان های مختلف خدمات خود را در این شبکه ارائه خواهند داد و از طرفی جوانان و نخبگان این مرزو بوم با تولید اپلیکیشن ها و برنامه نویسی های بومی آینده ای روشن را در عرصه ارتباطات رقم خواهند زد.

 

با انکه شبکه اطلاعات در هفته دولت افتتاح ،سازمان های مختلف خدمات در شبکه ملی ارائه میشه امیدواریم جوانان اپلیکیش و برنامه های بومی می نویسند در اینده نزدیک در داخل کشور است سرعت بیشترو تعرفه پائین تر باشد

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.