امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۵:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در جلسه آنفولانزای حادپرندگان در رودسر مطرح شد؛

شهرداران از زنده فروشی طیور جلوگیری کنند/ آموزش های لازم پیشگیری صورت گیرد

عصر امروز جلسه آنفولانزای حادپرندگان در رودسر با محوریت پیشگیری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار رودسریها ، صفری معاون جهادکشاورزی رودسر در جلسه آنفولانزای حاد پرندگان که در فرمانداری برگزار شده بود گفت: تا به امروز یک کلاس آموزشی در روستای امیرگوابر رحیم آباد برگزار شده و براساس برنامه ریزی کارگاه آموزشی بعدی در چابکسر برگزار خواهدشد.

 

وی ادامه داد : اقدامات لازم به جهت توزیع بروشورهای آموزشی نیز در حد امکان صورت پذیرفته است.

 

در ادامه دکتر سرهندی رئیس شبکه دامپزشکی با تقدیر از اقدامات جهادکشاورزی از دستگاه ها و ادارات شهرستان خواست در حد امکان در چاپ و توزیع بروشور اقدام نمایند و تا بتوانیم  با جدی گرفتن این بیماری از اتفاقات ناگوار جلوگیری کنیم.

 

وی افزود: در بیماری آنفولانزای حاد پرندگان که جدیدا مشاهده شده است با نوع قبلی آن متفاوت است و در نوع جدید خونریزی در ساق پا و کبودی ریش و تاج دیده نشده است و با تلفات گسترده قابل پیگیری است و در صورت مشاهده باید پس از نمونه برداری مقابله صورت بگیرد.

 

سرهندی ادامه داد: مرغی که خریداری می شود با دستکش و ماسک پاک شود و در۶۰  درجه پخته شود،در مصرف گوشت قرمز رعایت شود ، از خریداری و مصرف مرغ های وحشی خودداری به عمل آید ،توصیه می شود تخم مرغ کاملا پخته و سپس مصرف گردد از تخم مرغ عسلی پرهیز شود .

 

وی از شهرداران خواست : جلوی زنده فروشی ها را بگیرند تا در این دوماه فصل سرد که پرندگان به مناطق و آب بندان های شهرستان رودسر مهاجرت می کنند ، حادثه ناگواری پیش نیاید.

 

سرهنگ مومنی جانشین انتظامی رودسر در جلسه، آمادگی نیروی انتظامی به جهت همکاری و تعامل دو سویه را با اداره دامپزشکی اعلام نمود.

 

دکتر صنعت کار رئیس شبکه بهداشت از آمادگی بیمارستان شهید انصاری برای مواقع بحرانی خبر داد و اظهار داشت جلسات مستمری در شبکه برگزار می گردد و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر انتقال بیماری آنفولانزای پرندگان مشاهده نشده است.

 

وی افزود:  اتاق ایزوله در بیمارستان شهید انصاری در بخش مردان و زنان تعبیه شده است و داروهای آنفولانزا نیز به مقدار کافی وجود دارد.

 

امیرجانبازی رودسری در پایان این جلسه با تسلیت وفات جانگداز حضرت معصومه (س) و درگذشت آیت الله هاشمی ، یار دیرین امام راحل و رهبر انقلاب  ، گفت: تا به امروز مشکل خاصی در خصوص آنفولانزای حادپرندگان در منطقه نداریم و کسی نیز مشاهده ننموده است.

 

فرماندار رودسر بر جلسات مشترک بین سازمان های مربوطه در این زمینه تاکید کرد و اظهار داشت: این جلسات هر زمان لازم بود با تشخیص مدیران دامپزشکی برگزار گردد. شهرداران از فروش زنده پرندگان و طیور در سطح شهرها جلوگیری کنند و اقدامات پیشگیری را اجرایی نمایند.

 

وی از مسئولین دامپزشکی خواست: در صورت مشاهده بیماری سریعا اقدامات امحاء صورت گیرد و همه ادارات گوش به زنگ باشند و در خصوص آموزش و جلوگیری از واحد های مستقر در روستاها همانند خانه های بهداشت ، دهیاری ها استفاده شود و شبکه بهداشت نیز آمادگی لازم را داشه باشد. رستوران ها در خصوص طبخ پرندگان وحشی منع گردند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد
© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.