امروز : جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۵:۲۴ Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم تشکیل انجمن روابط عمومی ها در رودسر

با توجه به وجود ۷۰ روابط عمومی در ادارات رودسر اخباری از عملکرد ادارات به چشم نمی خورد که لزوم توجه و ساماندهی جامعه روابط عمومی ملموس است.

به گزارش خبرنگار رودسریها ، لزوم اطلاع رسانی صحیح و به موقع نقش بسیار مهمی در آگاهی بخشیدن جامعه دارد که اگر در زمان لزوم به درستی صورت گیرد جلوی بسیاری از شایعه سازیها، تشنجات و سوء استفاده های احتمالی را خواهد گرفت.

 

در دنیایی که سرعت انتشار خبر به اوج خود رسیده ، لزوم توجه به امر اطلاع رسانی بسیار مهم ارزیابی می شود که این وظیفه خطیر در جامعه بر عهده #روابط_عمومی ادارات ، ارگان ها ، نهادها و… سپرده شده و پس از آنها بر عهده رسانه ها خواهد بود.

 

برخی ها فکر می کنند اخباری که در شبکه های مجازی منتشر می شود دستخوش نقدهای تخریب گونه ای است که به دنبال آشفتگی جامعه می گردد، این تفکر باعث شده هر مقام و مسئولی با توجه به جایگاه خودش نسبت به این فضا موضع گیری کند و به دنبال تیمی برای مدیریت این فضا به نفع خود باشد.

 

نگارنده معتقد است همانطور که رهبر انقلاب فضای مجازی را به یک تیغ دولبه شبیه سازی کرده اند، پس می توان از آن به درستی نیز بهره برد که متاسفانه در ادارات و نهادهای ما تعریف درستی صورت نگرفته و فضای مجازی به عنوان فضایی مخرب عنوان می شود.

 

در شهرستان رودسر قریب بر ۷۰ فرد مسئولیت #روابط_عمومی ادارات را عهده دارند که متاسفانه با توجه به اهمیت جایگاه و مسئولیت شان غیرفعال شمرده می شوندکه اگر این جایگاه از حالت رکود به فعالیت برسد نگاه ها نسبت به فضای مجازی و رسانه ای تغییر یافته و شاهد رشد چشمگیر در عرصه های مختلف خواهیم بود.(بیش از ۳۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی از دانشگاه علمی کاربردی رودسر نیز وجود دارد)

 

از سویی دیگر برخی معتقدند وظیفه اطلاع رسانی اخبار برعهده خبرنگاران است ، که اگر رصدی بر اخبار منتشر شده در شهرستان رودسر داشته باشیم تعداد خبرنگارانی که در سطح شهرستان فعالند و وظیفه اطلاع رسانی اخبار را برعهده دارند به عدد کمتر از ۸ نفر می رسد. خبرنگارانی که فعلا وظیفه خبرنگاری شان فقط #خبر_نویسی شده است و هنوز جای تحلیل و گزارش و نقد و یادداشت برای شان خالی مانده که در فرصت دیگر بدان خواهم پرداخت.

 

اما اگر یک حساب سرانگشتی بر حقوق مسئولین روابط عمومی ادارات داشته باشیم برای ۷۰ نفر در ماه ، دولت بیش از ۸۰ میلیون تومان حقوق واریز میکند ، عددی که اگر و فقط اگر #یک_دهم آن به مجموع خبرنگاران شهرستان رودسر تعلق بگیرد مطمئنا فضای #خبر_نویسی به سمت تخصصی تر شدن فعالیت خبرنگاران پیش خواهد رفت و قلم فرسایی صحیح ، توسعه جامعه را به همراه خواهد داشت.

 

این یادداشت با توجه به آنکه در سال های اخیر ، جامعه خبری و خبرنگاری به موجب به وجود آمدن فضای مجازی مورد نگاهی منتقدانه از سوی مسئولین قرارگرفته ، به تحریر در آمد و جا دارد به آن دسته از مسئولینی که در اندیشه خود به دنبال #اصلاح و #ساماندهی جامعه خبری هستند #پیشنهاد کنیم اول از خودتان شروع کنید و جامعه روابط عمومی تان را ساختار بخشیده و مدیریت نمایید و اگر این امر به درستی صورت پذیرد مطمئنا شاهد کاهش کج خلقی های برخی نارسانه ای ها در فضای مجازی خواهید بود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
ارسال دیدگاه

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.