امروز : شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ - ۱۰:۳۱ Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مادر شهید رودسری تازه تفحص شده بعد از ۳۶ سال دوری از فرزند: خیالم جمع شد!

میهمان “شهید حسین رستمی روشن” شده ایم، تا بهانه ای شود برای ثبت حال و هوای این روزهای خانه ی مادری که دیگر خیالش جمع شده و خاطرش آسوده!

به گزارش رودسریها به نقل از ۸دی ، خونگرم و دلنشین است این مادری که بعد از ۳۶ سال میزبان پسر شهیدش می شود.

شهید “حسین رستمی روشن” ۲۳ سال بیشتر نداشت که راهی جبهه های نبرد شد تا در جزیره مجنون به کام عشقش نائل شود.

سال ها گذشت و گذشت و روزگار جز دلی دلتنگ و صبری پررنگ از این مادر چیزی به خاطر ندارد. مادری که فقط خدا می داند چگونه سال های دوری و بی خبری از جگرگوشه اش را تاب آورده است.

میهمان “شهید حسین رستمی روشن” شده ایم، تا بهانه ای شود برای ثبت حال و هوای این روزهای خانه ی مادری که دیگر خیالش جمع شده و خاطرش آسوده!

“حسین” اولین پسرش بود و بی شک مایه دلگرمی خانواده، در نامه ای به پدر نوشته بود: “موقعیتی برایم ایجاد شده تا برای این خاک و اسلام راهی جبهه شوم که این اقدام از طرف هیچ کسی صورت نگرفته و با خواست و اراده ی خودم انجام می گیرد. تأکید می کنم به کارخانه یا سپاه نروید و نگویید که چرا (پسرم) را فرستادید به جبهه زیرا خودم خواسته ام و این خواست خودم بود”.

دیپلم که گرفت به کارخانه رفت کارخانه ای در قزوین و از سپاه همان جا هم راهی جبهه شد. اگر اکنون در حیات مادی بود عاقله مردی ۶۰ ساله بود اما او راه جوانی را برگزید تا “عند ربهم یرزقون” باشد.

مادر با شنیدن خبر بازگشت پرستوی مهاجرش بی تاب شد به سان همه مادرانه ها؛ در گفتگو با خبرنگار ۸دی می گوید: «روزی که خبر آمدنش را آوردند بهترین روز عمرم بود، بهترین روزی که این سال ها انتظارش را می کشیدم دیگر خیالم جمع شد! حتی شاید یک مشت خاک آورده باشند آن را بر روی دلم می گذارم و در مسجد محل به خاک می سپارم».

برادر شهید می گوید: «مادرم همیشه لب به دعا دارد، همه را دعا می کند و خدایی دعاهایش هم گیرا است».

حال مادر مانده با یک دنیا خاطره از پسری که شاید به ظاهر از او دور مانده بود اما در واقع پشت و پناه پیچ و خم زندگی اش بوده، شاید زیاد نتواند حرفی بزند و کلامی بگوید اما چشم های پر امیدش نوید بخش افتخار آفرینی جوانان این مرز و بوم است جوانانی که زندگی شان را پای اقتدار و آزادی ملت شان گذاشتند و دست هایش پر از دعا و مایه خیر و برکت این سرزمین! آری دست دعای تو بلند است، مادر…

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
ارسال دیدگاه

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.