امروز : دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۸:۱۰ Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دهیاران برگزیده بخش چابکسر معرفی شدند

بخشدار چابکسر از پایان ارزیابی عملکرد یکساله دهیاران بخش چابکسر و معرفی دهیاران برگزیده خبر داد.

انوشیروان مباشرامینی بخشدار چابکسر در گفتگو با خبرنگار رودسریها با اعلام این خبر افزود: برای اولین بار در حوزه بخش چابکسر و بر اساس آیتم های اعلام شده، عملکرد یکساله دهیاران بخش چابکسر انجام و دهیاران برگزیده بر اساس نمرات کسب شده معرفی شدند.

 

وی با اشاره به اهمیت ارزیابی عملکرد دهیاران گفت: این ارزیابی بر اساس ۵۹ آیتم و در پنج بخش برنامه ریزی، اداری مالی، عمرانی، تعاملات اجتماعی و امور فرهنگی و خدماتی صورت گرفته است که یکی از دستاوردهای مهم این ارزیابی آسیب شناسی عملکرد دهیاران است.

 

بخشدار چابکسر عدم تدوین و پیگیری سیر مراحل تصویب برنامه سالانه و پنج ساله دهیاری، عدم جمع آوری و بروز رسانی آمار و اطلاعات ( جمعیت، واحدهای تولیدی، خدماتی و … ) ، برنامه ریزی و بستر سازی برای دسترسی روستاییان به کالاهای فرهنگی ( کتاب، مطبوعات، فیلم و … ) ، عدم جمع آوری، دفع یا دفن مستمر پسماندها، عدم ایجاد درآمد پایدار مستقل برای روستا و مهمتر از همه عدم آگاهی کافی نسبت به قوانین و شرح وظایف را از نقاط ضعف عمده عملکرد دهیاران بر شمرد.

 

مباشرامینی لزوم آموزش و برگزاری کلاسها و کارگاه های عملی برای دهیاران را یکی از راهکارهای مهم برای اصلاح عملکرد دهیاران بر شمرد و اذعان داشت: با توجه به اینکه اکثر دهیاران حوزه بخش چابکسر جوان و دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، می توان با برگزاری کلاسهای آموزشی مستمر بازده عملکرد آنها را افزایش داد.

 

وی در پایان سخنان خود دهیاران روستاهای سورخانی، سرولات و توسکا محله را به عنوان نفرات برگزیده ارزیابی عملکرد دهیاران بخش چابکسر معرفی کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
ارسال دیدگاه

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.