امروز : دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۷:۰۲ Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

محکویمت فروشنده دامهای بیمار در رحیم آباد به زندان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رودسر گفت: دامدار متخلف رودسری که ۵راس از دام بیمار خود را به فروش رسانده بود به ۴ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش رودسریها ، سرهندی گفت: یکی از دامداران منطقه رحیم آباد شهرستان رودسر بعلت تخلف و عدم توجه به اخطاریه های بهداشتی دامپزشکی در دادگاه این شهر محکوم شد.

 

وی افزود: دامدار متخلف از اهالی منطقه رحیم آباد پنج راس از دامهائی را که توسط آزمایشگاه شهرستان مبتلا به بیماری مشترک بین انسان و دام تشخیص داده شده بود و این بیماری توسط آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی گیلان نیز به تائید رسیده بود و باید ظرف مدت ۲۰ روز جهت حذف از گله به کشتارگاه انتقال داده می شد، علی رغم تذکرات از سوی مسئولین فنی دامپزشکی به فروش رساند.

 

سرهندی ادامه داد: این دامدار به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی به دادگستری معرفی و پس از پی گیریهای مستمر واحد حقوقی این شبکه و به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

 

وی تصریح کرد: دامداران به توصیه ها و نکات و تذکرات بهداشتی بازرسین و مامورین دامپزشکی توجه کنند تا در صورت بروز این مسائل از حمایت های مالی جهت پرداخت غرامت بهره مند شوند و در صورت عدم سرپیچی از قانون علاوه بر عدم دسترسی به امتیازات، مشمول مجازات قانونی نیز خواهند شد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
ارسال دیدگاه

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.