امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱:۰۱ Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بررسی مشکلات روستاهای شهرستان رودسر در جلسه استانی

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی گیلان از بررسی مشکلات روستاهای شهرستان رودسر در جلسه استانی خبر داد

جعفر قاسمی در گفتگو با خبرنگار رودسریها از جلسه مشترک شورای اسلامی استان با حضور اعضا و مدیر کل بنیاد مسکن استان گیلان خبر داد و گفت: در این جلسه پیگیر بازنگری طرح های هادی روستایی شهرستان رودسر شدیم و باتوجه به این که تعداد ۵۲ روستا در بازنگری قرار دارد واز طرفی بعضی از روستاها ۴ تا ۵ سال زمان طرح هادی گذشته است در این زمینه تصمیمات خوبی گرفته شد.

 

وی افزود: در خصوص کاربری مسکونی در روستاها نیز در این جلسه بحث شد و  مدیر کل بنیاد مسکن از  ابلاغیه سال گذشته به این استان در مناطق کوهپایه ای و جلگه ای که قرار شده در بازنگری نقشه های طرح هادی روستاها کاربری خانه و محوطه جایگزین کلمه مسکونی بکار گرفته شود.

 

عضو  هیئت رئیسه شورای استان گیلان خاطرنشان کرد” در خصوص سندهای روستایی شهرستان رودسر بویژه بخش های چابکسر و کلاچای که پلاک هایی با بنیاد علوی دارند، تصمیمات خوبی راجع به همکاری بنیاد علوی و بنیاد مسکن نسبت به صدور سند های روستایی گرفته شد.

 

قاسمی به قانون صلح و ماعوض و اخذ عوارض تفکیک و تغییر کاربری ۴۰ درصدی نیز اشاره و تصریح کرد: در این خصوص شرایط جدیدی به اجرا در خواهد آمد که در کاربری های مسکونی دیگر این شرایط ملغی شده و شرایط جدید اعمال میگردد .

 

وی اذعان داشت در خصوص تعرفه نامتعارف نظام مهندسی ساختمان در روستاها ،نقشه های طرح هادی وام روستایی، مشکلات صدور سند و بازنگری طرح هادی و اختلاف با جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی و اداره ثبت و اسناد نیز گفتگو شد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
ارسال دیدگاه

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.