امروز : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰:۵۸ Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فعالیت‌های کانون فکری، برگرفته از الگوهای جامعه اسلامی

فرماندار شهرستان رودسر گفت: فعالیت‌های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بسترساز تربیت نسل آگاه مورد نظر جامعه اسلامی است.

به گزارش رودسریها ،  حسین اسمعیل‌پور در دیدار با مدیرکل کانون فکری گیلان با بیان اینکه کار فرهنگی، زمینه‌های تقویت فکر و اندیشه انسان‌ها را فراهم ‌می‌کند، افزود: فعالیت‌های کانون پرورش فکری به عنوان یک نهاد فرهنگی، گامی در همین مسیر محسوب‌ می‌شود و پرورش دهنده‌ی کودکان و نوجوانان مورد نظر جامعه اسلامی است.

فرماندار شهرستان رودسر در ادامه ضرورت‌های پرداختن به فعالیت‌های فرهنگی و حمایت از دستگاه‌های فعال در این حوزه را یادآورشد و فراهم‌سازی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب برای توسعه‌ی همه‌جانبه کانون رودسر را مورد تاکید قرار داد.

نماینده‌ی عالی دولت در رودسر هم‌چنین، تدوین تقویم سالانه فعالیت‌های فرهنگی کانون در این شهرستان را با اهمیت توصیف ‌کرد و این امر را زمینه‌ساز همراهی بیش‌تر دیگر دستگاه‌های اجرایی با برنامه‌های این مجموعه‌ی فرهنگی خواند.

اسماعیل‌پور، حمایت خود را از راه‌اندازی کتاب‌خانه سیار روستایی کانون گیلان در بخش«زیاز» و هم‌چنین، تکمیل و راه‌اندازی مرکز در حال احداث کانون پرورش فکری در «چابکسر» اعلام‌ کرد.

اسفندیار ضیائی مدیرکل کانون پرورش فکری استان گیلان نیز در ادامه این دیدار، ضمن قدردانی از نگاه فرهنگی فرماندار رودسر اظهار کرد: هم‌افزایی و هم‌گرایی با دیگر نهادها و دستگاه‌های اجرایی در مرکز استان و شهرستان‌ها، از اولویت‌های کانون پرورش فکری است تا افزون بر پرهیز از موازی‌کاری فرهنگی، فرصت‌های بهتری برای ارتقای سطح فعالیت‌ها و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های موجود فراهم‌ شود.

وی در ادامه به اثربخشی فعالیت‌های هدف‌مند و آموزش‌های غیرمستقیم مربیان کانون اشاره‌ کرد و با مهم ارزیابی‌کردن راه‌اندازی نهضت مهارت‌آموزی در جامعه، از برنامه‌های کانون در این مسیر و آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان و نوجوانان سخن ‌گفت.

ضیائی با بیان‌این‌که راه‌اندازی کتاب‌خانه سیار روستایی در زیاز و تکمیل مرکز در حال احداث کانون چابکسر، حرکتی در همین مسیر است، خواستار همکاری افزون‌تر مسوولان برای دست‌یابی به این هدف‌ها شد.

وی هم‌چنین خواسته‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مربیان کانون رودسر  را مورد توجه قرارداد و ضمن تشریح برنامه‌های کانون در جهت تخصصی‌سازی مراکز، کانون شهرستان روسر را مرکزی مستعد به ویژه در جهت  ارایه‌ی فعالیت‌های علمی خواند./ایسنا

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
ارسال دیدگاه

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.