امروز : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۳:۱۲ Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹ سالگی ؛ زمان بلوغ تصفیه خانه طول لات رحیم آباد

پروژه توسعه تصفیه خانه طول لات که از سال ۸۹ آغاز شده به گفته مسئولین در سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید

به گزارش خبرنگار رودسریها ،  کامران اسماعیلی مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرحهای آب و فاضلاب کشور به دعوت نماینده رودسر و املش به این شهرستان ها سفر کرده بود پس از دیدار با مسئولین شهری چابکسر ، وارد رحیم آباد شد و با حضور در تاسیسات تصفیه خانه طول لات از روند اجرای توسعه پروژه تصفیه خانه بازدید کرد.

 

پروژه توسعه تصفیه خانه طول لات از سال ۸۹ آغاز شده است و تاکنون ۳ پیمانکار تغییر کرده اند و در حال حاضر از ظرفیت ۳۰۰ لیتر در ثانیه سه شهر رودسر ، املش و رحیم آباد و بالغ بر ۷۰ روستای مسیر خط انتقال آب از آب تصفیه شده این تصفیه خانه بهره مند می شوند.

 

یکی از مشکلاتی که کارشناسان در این بازدید به گزارش آن پرداختند مشکل دبی آب در ایام بارندگی سال می باشد که متاسفانه در این بازه زمانی مجبور به خارج کردن مدار تصفیه خانه به مدت ۱۲ الی ۲۴ ساعت می باشند و همین امر موجب کدورت آب و نگرانی شهروندان بوده و هست.

 

پیمانکار پروژه در ارائه گزارش پیشرفت کار گفت: با آنکه شهریور ۹۸ پروژه به اتمام خواهد رسید ۱۵ ماه از زمان ساخت آن عقب هستیم.

 

اسماعیلی پس از بازدید از پروژه در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت در سالهای اخیر با توجه به محوریت اعتباری و تغییر پیمانکاران پروژه متاسفانه ثمربخش نبوده و همچنان تصفیه خانه طول لات با ظرفیت ۳۰۰لیتر در ثانیه کار می کند.

 

وی افزود: با توجه به پیگیری های نماینده رودسر و املش برای برطرف کردن مشکل آب منطقه ، ۱۰ روز آینده پیمانکار به تهران فراخوانده خواهد شد و خواستار گزارش کامل درخصوص زمانبندی اتمام پروژه خواهیم بود.

 

مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرحهای آب و فاضلاب کشور ابراز امیدواری کرد: پروژه توسعه تصفیه خانه طول لات در سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

 

گفتنی است با توسعه تصفیه خانه طول لات از ۳۰۰ به ۸۰۵ لیتر در ثانیه  تا افق سال ۱۴۲۰ نیاز آب آشامیدنی مردم منطقه مرتفع خواهدشد و بالغ بر ۵۰ هزار مشترک در شهرهای رودسر، رحیم‌آباد، کلاچای، واجارگاه، چابکسر، املش، رانکوه و مجتمع‌های روستایی از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
ارسال دیدگاه

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.